Otázky a odpovědi, FAQ

Matrace, neboli na čem spím…

Co nás nejčastěji zajímá v oblasti matrací a spánku…, jak správně vybrat matraci…co s tím?

víte, že slovo "molitan" není pěna?

ale obchodní značka? Ve skutečnosti, je to podobné jako by jste slovo auto nahrazovali slovem škodovka. Odborně jej nazýváme PUR pěnou, HR pěnou, Visco pěnou apod.

Nejčastější chybou u nákupu matrace "rošt je k ničemu"

je zapomínáním na čem matrace vlastně bude ležet (rošt, deska, prkna). Kupujte matraci společně s roštem, nebo pokud matraci měníte, dbejte na to, aby při zkoušení matrace byla na podobném podkladu. Budete se divit, ale rozdíl je znát.

Jak mám poznat jestli je ta matrace pro mě vhodná?

Ano, nejčastější otázka :-). Zásadně nekupujte matraci na trvalé spaní bez vyzkoušení, často je i nabízena matrace domů na zkoušku, já Vám mohu ze zkušenosti řící, že těch 15min stačí. Na matraci se prostě musíte cítiti dobře. Nechte si pořádně poradit, porovnávejte více modelů, zajímejte se o to, z čeho ta matrace je. V našem studiu jich máme více jak 20 na vyzkoušení.

Potřebuji atypický rozměr matrace

Nejčastější rozměry matrací jsou 200×100, 200×90, 200×80, 195×85 cm a rozměr jiný není problém nechat udělat. V každém lepším studiu, včetně nás :-) Vám udělají jakoukoliv matraci na míru. Atypické příplatky jsou u nás nesmysl.

Jaký rošt mám koupit? Nebo prostě jen něco pod to?! Je to Důležité?

Ano, je to důležitý. Přijďte k nám na prodejnu, já Vás položím na tu samou matraci a vyzkoušíme jiný podklad, uvidíte ten rozdíl. Rošt kupujte s matrací, nebo si nechte poradit ve studiu pokud měníte pouze matraci, správný prodejce se Vás na to bude ptát. Nejčastěší chyba: koupím si luxusní matraci z pěny a hodím ji doma na to co tam je. Víte-že to třeba ovlivňuje životnost matrace?

Je lepší tzv. sendvičová matrace?

Sendvič, nebo-li matrace z několika vrstev pěn různých tuhostí svou kombinací vytváří určité vlastnosti (měkká, tvrdá, komfortní, ekonomická….) Určitě neplatí pravidlo, že čím vrstev tím lepší. Nejkvalitnější jádra jsou vyrobeny jen z jedné pěny! Sendvičová matrace může být dobrá, luxusní, ale i „bohužel“ velmi nevhodná, často jsou do vrstev vloženy velmi „levné“ a nekvalitní pěny. Hlavně neskákejte na reklamu typu „matrace je oboustranná“ resp. z jedné strany tuhá a z jedné měkká, tuhost máte mít uzpůsobenou.

Taštíčkové matrace, co to vlastně je?

Základem této matrace jsou pružiny, ale neodsuzujte ji hned, pružinová matrace je opravdu už minulostí. Taštičkové matrace patří mezi špičku a řadí se mezi ty ortopedicky nejkvalitnější. V matraci jsou tzv. kapsy, v každé kapse je pružina, která nezávisle reguluje tlak a nepřenáší tlak na sousední pružinu, v matraci máte stovky samostatných bodů, které Vás zónují. Taštíčková matrace navíc může ležet na tvrdém podkladu, na zemi, na prknech, na desce……

Víte, že pěna nemá v podtsatě žádnou barvu?

že se většinou přibarvuje? Ono je to hezké na reklamu viďte :-) barevná matrace z dvaceti vrstev bude jistě dobrá :-). NE! pěna se barví jen pro oko. I bezbarvá matrace může být velmi kvalitní.

Co je lepší? Taštičková matrace? nebo pěnová?

Obojí je naprosto v pořádku při zachování pravidel. Tato věta bude výmluvná za vše „pěnová matrace v kombinaci s lamelovým roštem vytváří vlasnosti taštičkových matrací“

Chci rozhodně matraci v jednom kuse, nesnáším mezeru uprostřed. Nejsou lepší dvě?

Tuto větu slýchávám často, otázka zní zda pořídit matraci velkou, nebo dvě?! Já rozhodně doporučuji dvě. Matrace v celku nemá žádné výhody a pokud máte správně udělané rozměry matrací, mezeru uprostřed prostě nevnímáte, a důvod? Za prvé manipulace, s kombem 200×180 cm je dřina, perte potah, manipulujte s ní, hrůza. Za druhé, v drtivé většině typů matrací když se jeden otočí druhý to ucítí. Za třetí, nemožnost vyklápěcích, motorových, či mechanicky polohovacích roštů, ty jsou výhradně na matrace zvášť. Za čtvrté, každému vyhovuje matrace jiná, Vy a Váš partner si tak zvolí matraci dle svého.

Akce 1+1 zdarma, sleva 40%, dárek polštář zdarma

Položme si otázku. Oni mi dávají něco zdarma? To je hezké, platím jen za jednu matraci a druhou mám zdarma, paráda. Polštář zadarmo, bomba! Ruku na srdce, myslíte, že Vám prodejce dává něco zdarma? Absolutní nesmysl, zadarmo to dělat nebude a věřte, specielně u těchto „akcí“ jsou výrobky naopak předražené. Často se i bohužel stává, že se jde s kvalitou tak dolů, aby Vás s cenou co nejvíce vylákali, a pokud byste s letákem přišli ke specializovanému prodejci, určitě Vám nabídne to samé, za stejnou cenu. Všeobecně mohu řící, že standardní kvalitu matrací naleznu v cenové relaci 4000-7000,Kč za rozměr 200×90 cm a tu kvalitní od 8000 do 20000,-Kč

Jaká je nejlepší matrace?

nejlepší matrace neexistuje! Každému vyhovuje něco jiného. Sice jsou modely které uspokojí většinu zákazníků na trhu, ale lepší je vždy si do toho studia zajít a vybrat si tu svou na míru.

Postele

Co nás nejčastěji zajímá u postelí, rámů postelí, postelí z masivu…

Jaký rozměr postele zvolit?

Standardní rozměry postelí u dvojlůžek jsou 200×180 a 200×160 cm, u jednolůžek pak 200×90 a 200×80 cm. Pokud máte dostatek prostoru v ložnici a nezapomínejte noční stolky, berte ten největší rozměr. Manželská postel 200×200 cm je velmi komfortní. Vyrábíme absolutně všechny rozměry, i ty velmi atypické, třeba 198×239 cm.

Jak vysokou postel mám mít?

Sedací výšku ovlivňuje několik faktorů. Výška rámu, výška bočnice, výška uložení, výška roštu a výška matrace. Ideální sedací výška je v rozmezí 50-60 cm. Pokud je menší jde spíše o design, než o praktickou věc. Postele vyrábíme dle přání zákazníka a výšku rámu přizpůsobujeme, včetně výšky roštu a matrace.

Jaká je nosnost postele?

Prostě Vás unese :-). Konstrukce postelí Jacques jsou z tvrdého dřeva a u každého modelu je stejná, snese i velmi náročné zatížení :-), víc je třeba se dívat na nosnost roštů a matrací, příkladem: maximální nosnost speciálního lamelového roštu je 180kg a tuto váhu bez problémů postel zvládne.

Tenhle model vypadá, že je pevnější a více unese. Jsou některé modely pevnější?

Omyl, všechny naše modely postelí obsahují dvě možnosti uložení roštů a matrací, vysoká kvalita je zajištěna u všech modelů stejně a síla materiálu či tvar postele nemá na nosnost vliv.

Uvedené rozměry jsou vnější? Jakou mám koupit matraci do postele 200x180 cm.

Uvádíme rozměr postele vždy vnitřní, pro matraci, čili postel o rozměru 200×180 cm má přesný rozměr matrace 200×180 cm. Pokud potřebujete znát rozměr vnější a řešíte prostor v ložnici, naleznete jej v podrobném popisu, popř. nás kontaktujte.

Jaký masiv zvolit?

V zásadě vybíráme dle vzhledu, pevnost je u všech tvrdých masivů zajištěna. Vyrábíme postele a nábytek výhradně z tvrdého dřeva a tam nejčastěji patří BUK, DUB, BŘÍZA a nebo třeba akát, jasan, javor, ořech a další. Žebříček tvrdosti dřevin naleznete zde.   Nejpoužívanější dřevinou je bukové dřevo má jednoduchou strukturu, příjemnou barvu a lze kombinovat. Další oblíbenou dřevinou dub, velmi pevné dřevo, odolné proti vlhkosti s výraznou kresbou a barvou. Každá dřevina má svou barvu, strukturu, tvrdost a své vlastnosti. Více z nabídky dřevin zde. Z měkkého dřeva nevyrábíme a není dle našeho názoru vhodné vyrábět postele pro trvalé užívání.

Lak, moření nebo vosk?

Povrchová úprava dřeva: Mám vybrat vosk, lak, či třeba vůbec nelakovat. Pro ty kteří mají rádi dřevo výrazné a chtějí se o něj starat, tam patří vosk. Dřevo má výraznější strukturu, lze snadno opravovat a renovovat. Bohužel vysychá, čili jednou za pár let musíme znova převoskovat. Na druhou stranu, kolikrát jste natřeli zahradní nábytek, než jste ho dali na zimu do garáže? Ani jednou? Postel v lakované úpravě je více odolná, nereaguje tolik na vlhkost, nemusíte se bát fleku když polijete bočnici kafem, pór dřeva je zcela uzavřen, snadná údržba, jen utíráme prach a nic víc. Bez povrchové úpravy vůbec nedoporučujeme, dřevo Vám bude trpět, reagovat na vlhkost a v něterých případech i barvit povlečení.

Bojím se, že postel bude vrzat

Postele Jacques mají několik vychytávek, které vrzání eliminují. Tvrdý masiv zajišťuje vysokou pevnost spojů a dlouhodobě vydrží. Speciální kování nevyžaduje dotahování a drží tak postel pevnou pohromadě dlouhá léta, není se čeho bát.

Uvedená cena je včetně matrací?

Veškeré uvedené ceny jsou pouze za rám, rošty a matrace tvoří samostatnou část.

další a další otázky a odpovědi připravujeme….

máte nějaký dotaz? kontaktujte nás.

autor: Pavel Žák, pavel.zak@jacques.cz