Výběr dřeviny

Nábytek vyrábíme výhradně z ČESKÉHO DŘEVA. Používáme řadu dřevin, jejichž nabídku stále doplňujeme. Na přání zákazníka jsme schopni zajistit i další zde neuvedené tvrdé dřeviny. Masivní materiál je vyroben z lepených dřevěných hranolů z řádně usušeného truhlářského řeziva. Je možné vybrat nastavovaně nebo podélně lepený vzor. Materiál má proto přirozeně daný parketový vzor, který je maximálně barevně sladěn. Masivní dřevo nabízíme v tloušťkách od 20 do 40 mm. Jednotlivé dřevěné hranoly jsou vůči jádru kmene stromu odříznuty z jiné vzdálenosti, spárovková deska nemá zcela uniformní texturu dřeva. Textura na sebe přes sousední hranol nenavazuje a může vytvářet i kontrastní přechody – to vše závisí na struktuře dané dřeviny.

Dřevina lze barevně tónovat, vytvoříte tím jedinečný originál, který padne do Vašeho bytu. Více v sekci moření a voskování.

Dřeviny buk, dub a jasan máme stále skladem

Masivní buk

Má výraznou a harmonickou kresbu, která působí velice přirozeně a atraktivně. Jeho výhodou je i dostupná cena. Při použití do ložnic je to ideální dřevina. Při sušení se buk lehce zpaří, aby se dosáhlo příjemného narůžovělého odstínu dřeva a zvýšila se harmonizace – sladění barev jednotlivých hranolů. Tvrdost 1300.

Masivní dub

Nejrozšířenější používaná dřevina v nábytkářství, pro svůj vzhled a své vlastnosti. Dubové dřevo má velmi výraznou a pórovitou kresbu a je velmi odolné. Hlavní výhodou je vysoká odolnost proti vlhkosti a tvarová stálost. Často bývá dřevo barevně totožné i s jinými šaržemi.  Barva nazelenalá nahnědlá, často při moření a voskování vynikne výrazná struktura dřeva. Hodí se na patinování, drásání či voskování nebo moření. Nejvíce dub vynikne u voskované úpravy. Tvrdost 1500-1600.

Masivní Bříza

Atraktivní světlé dřevo, vyhledávané pro svou příjemnou vlnitou strukturu. Do světlého dřeva však mohou zasahovat tmavší výběžky jádra. (Světlé jádro i běl lze vybrat u javoru.) Tvrdostí patří bříza mezi tvrdé dřeviny, je však měkčí než buk. Tvrdost 1260.

Masivní akát

Velmi tvrdá dřevina vhodná i pro venkovní použití. Texturou připomíná dub, je však tvrdší. Barva ze začátku trochu více do zelena, po zhruba půl roce až roce (v závislosti na světelných podmínkách) se zelená barva vytratí a dřevo se barvou velice sblíží s dubem. Ideální pro nábytek na terasy. Tvrdost 1750.

Masivní ořech

Dřevo ořechu amerického je krásné s bohatou strukturou, ceněné je především pro vlnitý charakter textury, některé části dřeva jdou na pozadí až do fialové barvy s čokoládovou barvou v pórech a létech. Jádrové dřevo je výrazně světlejší a jde až do žluta. Dřevo nepatří mezi nejtvrdší dřeviny, ale má výbornou tvarovou stálost, je velmi trvanlivé a má příjemnou vůni. Díky kombinaci těchto vlastností je dřevo velmi žádané a velmi často se používá i jako dekorativní dýha. Ořechové dřevo po letech používání vytváří na povrchu lesklou patinu. Tvrdost 1010.

Masivní Javor

Dřevo s podobnými charakteristikami jako Jasan s tím, že Javorové dřevo je světlejší, tvrdší i pružnější. Javor se používá např. pro bowlingové dráhy. Svými vlastnosti vyniká nad všemi nabízenými dřevinami. Dřevo je světlé jako bříza s tím, že i barva jádra je takto světlá, tvrdostí výrazně předčí i dub a svou pružností jasan. Tvrdost 1450.

Masivní Jasan

Tvrdé ale pružné dřevo světlé krémové barvy. Ve formě dýhy bylo široce rozšířené zejména v 60. letech. Přesto se nejvíce používá pro sportovní potřeby (např. baseballová pálka, luk). Dřevo je světlejší než buk, má zároveň vyšší tvrdost než buk a vyšší pružnost než dub, což ho činí velice atraktivním pro výrobu nábytku. Tvrdost 1320.