Voskování nábytku

Odstíny vosků

Dřevěný nábytek je možné upravit pomocí olej-vosku. Tato oblíbená povrchová úprava nabízí intenzivnější zážitek ze dřeva při používání nábytku. Zachovává a zvýrazňuje strukturu dřeva a předává tepelné vlastnosti dřeva bezprostřednímu dotyku. Povrchovou úpravu lze jednoduše doma obnovovat. Obnovování povrchové úpravy je jednoduchý proces, ke kterému výrobci vosk-olejů dodávají příslušné přípravky. Lze jím odstranit i menší škrábance. Výhoda těchto barev je i v tom, že barevná úprava je možná i směrem ke světlejším odstínům.

Transparentní vosk na dřevinách

BUK

BŘÍZA

DUB

AKÁT

OŘECH

Barevné vosky na bukovém masivu

900

703

550

100

843

702

330

070

830

700

133

740

660

120

Olej-vosky obsahují stabilizátory světla, ochraňují a prodlužují životnost dřevěného nábytku. Jsou vyrobeny s příměsí slunečnicového, lněného a jojobového oleje.

Zde vyobrazené vzorky barev vznikly nanesením jedné vrstvy na bukové dřevo a oskenovány do formátu JPG. Sytějších barev lze dosáhnout nanesením více vrstev. Na jiné dřevině budou mít barvy jiný odstín. V případě specifického požadavku na barevnost doporučujeme porovnávat skutečné vzorky. Vzorky případně zasíláme proti záloze na objednávku.